Wczytuję dane...

Grzejniki Pokojowe

Grzejniki pokojowe

W ciągu ostatnich kilku lat grzejniki pokojowe szybko zyskały popularność, ponieważ zastosowana w nich technologia uległa znacznej poprawie. Te ścienne grzejniki stalowe nie tylko dobrze wyglądają w każdym pomieszczeniu dzięki eleganckiemu wzornictwu i dynamicznym ustawieniom, ale są również łatwe w odpowiednim doborze. Grzejniki pokojowe mają wiele wysokości , szerokości ,głębokości oraz rodzajów podłączeń co sprawia że każdy jest w stanie coś dobrać dla siebie nie tylko pod względem wydajnościowym ale tak aby grzejnik pasował do wnętrza i dobrze się z nim komponował.

Grzejnik panelowy – zasada działania

Grzejniki panelowe są wykonane z płyt stalowych oraz radiatorów nazywane są również grzejnikami stalowymi lub płytowymi . Grzejniki panelowe są najczęściej montowane na ścianie. Dzięki temu, że są wykonane ze stali bardzo długo trzymają ciepło i są wydajniejsze niż odpowiedniki z aluminium. Pierwsza cyfra oznacza ilość płyt grzewczych druga natomiast ilość radiatorów (harmonijek w środku grzejnika) czyli typ 11 ma średnio 6cm głębokości jedną płytę i jeden radiator, typ 21 ma 7cm dwie płyty i jeden radiator, typ 22 około 10cm oraz dwie płyty i dwa radiatory jest na tę chwile najpopularniejszym wyborem wśród klientów natomiast typ 33 to około 15cm głębokości ma trzy płyty i trzy radiatory i jest popularnym wyborem wśród klientów posiadających kotły kondensacyjne oraz ogrzewanie niskotemperaturowe. Czym więcej płyt i radiatorów tym bardziej wydajny jest grzejnik.

Grzejniki pokojowe a renowacyjne - na co zwrócić uwagę?

Dla rozstawu 500mm zostały zaprojektowane tzw. grzejniki renowacyjne z podłączeniem bocznym o wysokości 550mm. Można je znaleźć u nas w sklepie klikając na filtr z wysokością 550mm. Występują one zarówno ze zwykłą karbowaną płytą C11/C21s/C22/C33 jak również z płyta gładką FC11/FC21s/FC22/FC33 zostały zaprojektowane po to aby zamienić stare żeliwne o bocznym rozstawie podłączeń 500mm na nowe bez przeróbki instalacji

Czy strona podłączenia w grzejnikach pokojowych z dolnym zasilaniem ma znaczenie?

Tak, ale nie we wszystkich przypadkach. grzejniki typ 21, 22 (CV21s, VK21, CV22, VK22 z płytą zwykłą) są w pełni odwracalne więc strona podłączenia jest nieistotna, natomiast grzejniki typ 11 (CV11) mają z tyłu tylko radiator więc należy zwrócić uwagę na to czy mają być podłączane z lewej lub z prawej strony, stany magazynowe grzejników typ 11 dotyczą prawej strony podłączenia (lewa jest zawsze na zamówienie) jeśli chodzi o typ 33 (CV33, VK33) to są to grzejniki odwracalne ale niesymetryczne co za tym idzie odwrócenie grzejnika na lewą stronę zwiększa odległość miedzy dolnym podłączeniem a ścianą o około 5cm, typ 33 można również zamówić z lewym podłączeniem ale jest to zawsze produkt na zamówienie. Jeśli natomiast chodzi o grzejniki z ozdobnym panelem frontowym (RCV11, RCV21s,RCV22, RCV33, FCV11, FCV21s,FCV22,FCV33,VKP21, VKP22, VKP33) to zawsze należy wybrać stronę podłączenia ponieważ ozdobna płyta znajduje się tylko na froncie grzejnika co za tym idzie grzejnik nie jest odwracalny.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów