Wczytuję dane...

1. W jakim czasie bedę mógł odebrać towar w punktach odbioru osobistego?

Dostawy  z magazynu centralnego do wszystkich oddziałów są zwykle codziennie, więc jesli zamówienie zostanie opłacone do godz. 13:30 to na  następny dzień roboczy od 10:30 mozna odebrać  towar  w wybranym punkcie. W przypadku płatności ekspresowych PayU towar zostaje automatycznie zarezerwowany, natomiast przelew na konto rezerwuje towar dopiero z chwilą zaksięgowania się płatności. Dostawa Zamówień z płatnością zaksięgowaną po 13:30 przechodzi na nastepny dzień roboczy.

2. Czy grzejniki płytowe posiadają w komplecie zawieszenia ?

Wszysztkie grzejniki płytowe marki Purmo z wyjątkiem higienicznych oraz wysokich na 200mm posiadają w komplecie zawieszenia, korek, odpowietrznik, kołki rozporowe oraz w zależności od typu grzejnika zawieszenia szynowe lub relingi do mocowania. Jeśli chodzi o grzejniki Viessmann to tylko z podłączneiem środkowym i gładką płytą mają w zestawie zawieszenia, do reszty modeli są zestawy K (Kompakt) do podłączenia bocznego oraz VK (Ventil Kompakt) do podłączenia dolnego, które należy dodatkowo zakupić.

3. Czy mogę zapłacić przy odbiorze w punkcie odbioru osobistego ?

Niestety nie ma takiej możliwości - punkty odbioru są jedynie do odbioru przesyłki już opłaconej, aby klient mógł zaoszczędzić na kosztach wysyłki oraz odebrać towar w dogodnym dla siebie czasie.

4. Co się stanie w przypadku kiedy towar przyjdzie uszkodzony ?

Takie sytuacje również się zdarzają w przypadku wyboru dostawy z magazynów dystrybucyjnych prosimy przy odbiorze rozpakować towar i sprawdzić go pod kątem uszkodzeń mechanicznych.Jeśli towar jest uszkodzony prosimy o odpowiednią adnotację na dokumencie WZ oraz oddanie towaru kierowcy, takie zdarzenie jest automatycznie przekazywane do działu reklamacji a zamawiany jest nowy towar. Podpisanie dokumetu odbioru jest  jednoznaczne z przyjęciem towaru bez zastrzeżeń. W przypadku odbioru przesyłek paletowych RABBEN lub spedycji DHL niezbędne jest przyjęcie przesyłki oraz spisanie protokołu uszkodzenia w obecności kuriera.

5. Posiadam grzejniki żeliwne z rozstawem podłączeń bocznych 500mm jakie mam wybrać odpowiedniki grzejników płytowych?

Dla rozstawu 500mm zostały zaprojektowane tzw. grzejniki renowacyjne z podłączeniem bocznym o wysokości 550mm. Można je znaleźć u nas w sklepie klikając na filtr z wysokością 550mm. Występują one zarówno ze zwykłą karbowaną płytą C11/C21s/C22/C33 jak równiez z płyta gładką FC11/FC21s/FC22/FC33

6. Jakie zawory powinienen dokupić do grzejników bocznozasilanych?

W sklepie posiadamy gotowe zestawy do grzejników bocznozasilanych, dzielą się one na zestawy kątowe lub zestawy proste. Zestawy kątowe są przeznaczone do instalacji "wychodzących ze ściany" które będą po kątem prostym instalowane do grzejnika, natomiast zestawy proste są przeznaczone do instalacji których rurki "biegną" wzdłóż ściany bezpośrednio do grzejnika. Kompletny zestaw zawiera zawór termostatyczny, zawór odcinający (powrotny) oraz głowicę termostatyczną.

7. Chciałbym zapłacić przy odbiorze jaki mam wybrać sposób dostawy?

Aby zapłacić przy odbiorze należy wybrać dostawę paletową RABBEN lub DHL, zwykła dostawa z magazynów dystrybucyjnych jest bezgotówkowa.

8. Chciałbym aby część towaru dostępnego przyszła od razu a towar na zamówienie później czy dwa razy zapłacę za przesyłkę?

wybierając przesyłkę z magazynów dystrybucyjnych płacisz tylko raz niezależnie ile razy towar będzie wysyłany. W takim przypadku towar, który jest na magazynie zostanie wysłany natychmiastowo a towar na zamówienie zostanie dosłany kiedy zejdzie z produkcji.

9. Co to znaczy że Grzejnik to typ 11, 21, 22 lub 33?

Pierwsza cyfra oznacza ilość płyt grzewczych druga natomiast ilość radiatorów (harmonijek w środku grzejnika) typ 11 ma średnio 6cm głębokości, typ 21 7cm, typ 22 około 10cm a typ 33 to około 15cm głębokości. Czym więcej płyt i radiatorów tym bardziej wydajny jest grzejnik.

10. Mam piec kondensacyjny gdzie mogę znaleźć wydajność grzejnika dla tych parametrów?

Piec kondensacyjny działa optymalnie i najbardziej oszczędnie na niskich temepraturach przyjmuje sie się średnio że jest to 55/45/20 (temp. zasilania/temp. powrotu/temp.otoczenia) należy więc dobrać wydajność grzejnika podaną przy tych parametrach.

11. Czy strona podłączenia w grzejnikach z dolnym zasilaniem ma znaczenie?

tak, ale nie we wszystkich przypadkach. grzejniki typ 21, 22 (CV21s, VK21, CV22, VK22 z płytą zwykłą) są w pełni odwracalne więc strona podłączenia jest nieistotna, natomiast grzejniki typ 11 (CV11) mają z tyłu tylko radiator więc należy zwrócic uwagę na to czy mają być podłączane z lewej lub z prawej strony, stany magazynowe grzejników typ 11 dotyczą prawej strony podłączenia (lewa jest zawsze na zamówienie) jeśli chodzi o typ 33 (CV33, VK33) to są to grzejniki odwracalne ale niesymetryczne co za tym idzie odwrócenie grzejnika na lewą stronę zwiększa odległość miedzy dolnym podłączeniem a ścianą o około 5cm, typ 33 można równiez zamówić z lewym podłączeniem ale jest to zawsze produkt na zamówienie. Jeśłi natomiast chodzi o grzjeniki z odobnym panelem frontowym (RCV11, RCV21s,RCV22, RCV33, FCV11, FCV21s,FCV22,FCV33,VKP21, VKP22, VKP33) to zawsze należy wybrać stronę podłączenia ponieważ ozdobna płyta znajduje się tylko na froncie grzejnika. stany magazynowe dotyczą zawsze prawej strony podłączenia. Jeśli chodzi o podłączenie boczne to strona podłączenia jest nieistotna.