Wczytuję dane...

Grzejniki Łazienkowe

Grzejniki Łazienkowe

Grzejniki łazienkowe które nadają się do umieszczenia w łazienkach lub innych miejscach o dużej wilgotności, służą zarówno do ogrzania naszej łazienki jak również do suszenia ręczników, stanowią również element wystroju wnętrza komponując się doskonale z projektami nowoczesnych łazienek. grzejniki łazienkowe mogą być podłączone do C.O , mogą również posiadać wbudowaną grzałkę aby poza sezonem grzewczym mieć możliwość wysuszenia ręcznika lub ogrzania łazienki, mamy w ofercie również grzejniki stricte elektryczne, które są wypełnione czynnikiem grzewczym a grzałka zainstalowana jest na stałe. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie modele zaczynając od zwykłych suszarek ręcznikowych po modele z podwójnymi profilami o dużej wydajności, jak również grzejniki narożne oraz ścianki działowe, mamy również w ofercie grzejniki o profilach łukowych i prostych zarówno o przekroju rurkowym jak również prostokątnym. Całość asortymentu uzupełniamy zaworami o dużej gamie kolorów, wieszakami, maskownicami oraz różnymi modelami grzałek.

Grzejniki łazienkowe - rodzaje

Na rynku istnieją grzejniki łazienkowe różniące się konstrukcją, materiałem oraz sposobem oddawania ciepła do otoczenia. Są również dostępne w różnych mocach i rozmiarach, więc kluczem jest dopasowanie danego modelu do konkretnego pomieszczenia. Wygląd grzejnika jest również ważny dla użytkowników. Na szczęście w dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej modeli o ciekawych kształtach i formach, których nie trzeba ukrywać.

Grzejniki łazienkowe - grzejnik aluminiowy

Aluminiowe grzejniki do łazienki składają się z kilku lub kilkunastu identycznych elementów, zwanych ogniwami, połączonych ze sobą łącznikami, podobnie jak żeliwo. Są jednak od nich lżejsze, dzięki czemu są łatwe w transporcie i montażu. Ponadto takie kaloryfery łazienkowe charakteryzują się niską zawartością wody i wysoką przewodnością cieplną, dzięki czemu szybko reagują na zmiany temperatury wody w instalacji. Ich wydajność, wymiary i rozstaw podłączeń można łatwo dostosować do tradycyjnych instalacji centralnego ogrzewania, dlatego często są polecane przez instalatorów w przypadku konieczności wymiany starych żeliwnych grzejników bez przebudowy instalacji grzewczej

Jak obliczyć moc grzejnika łazienkowego

Aby grzejniki do łazienki zapewniały odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ich moc i wielkość muszą być odpowiednio dobrane. Projektant instalacji grzewczej musi idealnie określić parametry instalacji (kocioł kondensacyjny działający na niskich temperaturach, kocioł gazowy, ogrzewanie z pompy ciepła lub ogrzewanie elektryczne. Należy określić jaka jest temperatura wody zasilającej instalację C.O, sposób zasilania grzejników (podłączenie boczne, podłączenie dolne, dolne środkowe w rozstawie 50mm) oraz rodzaj instalacji (PEX 16x2, Miedź CU 15x1 czy stal). Aby oszacować jego wydajność, należy określić indywidualne zapotrzebowanie pomieszczenia na moc grzewczą przy danych parametrach (75/65/20 lub 55/45/20) następnie dobrać odpowiedni grzejnik porównując moc grzejnika z zapotrzebowaniem. W naszym salonie każdy grzejnik ma podane dwa parametry jest to 55/45/20 (temp. zasilania/ temp. Powrotu / temp. otoczenia) czyli dla kotłów kondensacyjnych działających na niskich temperaturach oraz standardowy parametr 75/65/20 dla kotłów gazowych nie kondensacyjnych, kotłów na paliwa stałe, oraz elektrociepłowni. Pamiętaj proszę że ten sam grzejnik na niskich temperaturach będzie miał prawie o połowę mniejszą wydajność cieplną, jednym słowem czym wyższa temperatura zasilania wody tym grzejnik będzie bardziej wydajny.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów